CHEVA®

Od roku 2022 nabízíme exkluzivně také možnost zakoupit nové standardní a speciální díly stavebnice CHEVA® ve všech komerčně dostupných tvarech a odstínech za maloobchodní ceny. Kompletní portfolio dílků v Mini - obchůdku projektu Svět kostiček®

Projekt Svět kostiček® zařadil českou stavebnici CHEVA do svého portfolia v roce 2020. Nabízí postupně se rozvíjející sbírku továrních setů  z někdejší produkce Chemoplast Brno - zakladatele a prvotního výrobce této stavebnice.

Od roku 2021 se specializujeme na realizace modelů vlastní ateliérové tvorby různých tématik, přednostně vesnické a městské architektury, bez jakéhokoliv lepení dílů, bez jejich modifikace či lakování. Veškeré skulptury a sestavy jsou navrženy a sestaveny dle vlastní fantazie na základě různorodých předloh tak, aby přežily logistiku přepravy a procesy sestavení ze segmentů do kompletních staveb v místech realizací. V červnu 2023 počet modelů z vlastní / ateliérové tvorby překonal 50 ks a neustále jsou navrhována nová díla.

Nad rámec je od léta 2023 v nabídce k realizaci expozičně - herní výstavy na retro vlně světově největší soukromá sbírka mapující historickou osu portfolia výrobních artiklů "Chemoplast Brno" - někdejšího zakladatele a výrobce prvotních sad CHEVA, ale obecně stavebnic, her, skládaček, hraček, upomínkových předmětů, baby programu, hraček na pískoviště aj. V současné době (září 2023) disponuje sbírka více než 80. různými artikly z výrobního období od roku 1942 do roku 2008. V nabídce samostatných expozičně - herních výstav je vedena pod názvem "Chemoplast Brno hravě i zdravě".

Varianty samostatných tématik expozičně - herní výstavy:

  • FENOMÉN: CHEVA ARCHITEKTURA - ateliérová tvorba modelů budov různých architektonických stylů od prvních roubenek přes zámek až po moderní architekturu (výstava od 100 m2)

  • RETRO VLNA: "CHEMOPLAST BRNO HRAVĚ I ZDRAVĚ" - expozičně - herní výstava na retro vlně (výstava od 180 m2 do 250 m2)