Lego v Berouně

expozice

Komorní expozice v patře muzea nabízí příznivcům světové fenomenální stavebnice Lego® retro výběr exponátů továrních setů z období od konce 80. let až po nejnovější sety, ale také drobnou vlastní tvorbu. Dominantou výstavy je model fasády Jenštejnského a Salátovského domu, které jsou desetiletí zázemím muzejních prostor muzea Českého krasu v Berouně.

Za zmínku stojí exkluzivní zařazení vybraných modelů zámků s princeznami, ale také různorodou dívčí tématikou z edice Lego Belville, které se nevyrábí již od roku 2002. Veškerý sortiment sbírkových fondů je vlastnictvím projektu Svět kostiček.

Drobnou vlastní tvorbou nejen s filmovou tématikou se prezentuje český stavitel z Prahy, jehož mnozí znají pod stavitelským pseoudonymem "Bruno".

Dětská herna

Expozici doplňuje dětská herna se dvěma herními zónami s dílky stavebnic Lego® Duplo® a Lego® Classic®, včetně dílů ke skládání robotů Lego® Bionicle®.

Na pokladně muzea je možné zakoupit menší stavebnice.

Výstava je ideální pro rodiny s dětmi, fanoušky LEGO stavebnic i pro všechny, kteří ocení uměleckou hodnotu těchto výtvorů. LEGO není jen hračkou, ale také prostředkem k vyjádření kreativity a uměleckého talentu.

Přijďte a nechte se inspirovat světem plným barev a tvarů, kde se každý kousek skládanky stává součástí velkolepého díla.