SEVA ČESKÝ FENOMÉN

ČESKÝ FENOMÉN

NA VYŠEHRADĚ V PRAZE

Projekt putovních výstav Svět kostiček® představí svou edukativní, světově unikátní ateliérovou tvorbu modelů navržených a designovaných z české tradiční stavebnice SEVA (bez lepení, lakování a modifikace dílů) v prostorách brány Špička v areálu Národní kulturní památky Vyšehrad. Expozičně - herní výstava s Vyšehradskou tématikou bude zahájena v pátek 10. května 2024 v 10 hodin a potrvá minimálně do 30. září 2024.

Speciální program čeká všechny dětské návštěvníky ve dnech 01. a 02. června 2024 v rámci mezinárodní akce:

DĚTSKÝ DEN se stavebnicí SEVA v bráně Špička na Vyšehradě

Ve dnech 01. a 02. června 2024 je pro návštěvníky nejlevnější dětské herny v Praze a tematické výstavy ze stavebnice SEVA s motivy historických milníků areálu Národní kulturní památky Vyšehrad připraven speciální program:
Můžete se těšit na zařazení vzdělávací soutěžní Kvízovky o hodnotné stavebnice a pravidelné komentované prohlídky expozice.

Těšíme se na Vás v obou dnech od 10:00 do 19:00 hodin.

EXPOZICE

nabídne rozmanitou tématiku:

 • Vyšehradské osobnosti

 • zvířata vyskytující se v areálu a okolí Vyšehradu

 • historické artefakty

 • poklad kněžny Libuše

 • budovy v měřítku panáčka Seváčka

 • Hry a hlavolamy

 • SEVA díly XXL

 • hrací skříňka s tančícími Seváčky

 • české rekordy se stavebnicí SEVA

DĚTSKÁ HERNA

Výstava nabídne návštěvníkům interaktivní aktivity ve více samostatných stanovištích herní zóny. V prostoru budou umístěny herní zóny s dílky stavebnice SEVA a více hnízdových stanovišť se stavebnicemi VČELA ZDOBÍ ÚL.

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY

Autor výstavy návštěvníky výstavy blíže seznámí s tajemstvími tvorby různorodé tématiky modelů v expozici, představí kreativní techniku detailů a slovníček pojmů.

Termíny jednotlivých komentovaných prohlídek budou zveřejněny měsíc předem. Individuální časy komentovaných prohlídek v avizovaných termínech lze po předchozí telefonické rezervaci.

Termíny - květen 2024:

sobota 11. 5. 2024 v 15:00, 16:00, 17:00

neděle 12. 5. 2024 v 15:00, 16:00, 17:00

úterý 14. 05. 2024 od 17:00

středa 15. 05. 2024 od 17:00

pátek 24. 5. 2024 v 16:00, 17:00

SOUTĚŽNÍ KVÍZOVKA

Návštěvníci se mohou zapojit od 01. června do edukativní soutěžní Kvízovky. Při správném zodpovězení všech otázek budou jejich kvízovkové archy zařazeny do slosování o hodnotné stavebnice. Vylosování výherců proběhne vždy poslední den v kalendářním měsíci v průběhu trvání výstavy (červen - září 2024).

Doplňující informace k výstavě:

Adresa destinace:

brána Špička, V Pevnosti, 128 00 Praha 2 - Vyšehrad

Otevírací doba:

den

čas

Skupiny nad 15 osob pouze po závazné rezervaci

út - pá

10:00 - 12:30

květen - září

út - pá

13:00 - 19:00

květen - září

so - ne

10:00 - 19:00

Bezbariérový přístup:

 • v přízemí ano

 • v patře ne

Věková dostupnost:

 • pro osoby od 3 let výše

Časová náročnost:

1 - 2 hodiny

Vstupné:

100 Kč (3,2 EUR) / osoba od 3 let věku výše

80 Kč (2,4 EUR) / osoba od 3 let věku výše, ve skupině nad 15 osob po předchozí závazné rezervaci

ZDARMA - doprovod skupiny nad 15 osob (program pro MŠ / ZŠ)

Vstupenka platí pro jednorázový vstup po dobu 2 hodin.

Šatna / úschovna oděvů a příručních zavazadel - na pokladně výstavy lze využít střežené šatny pro úschovu oděvů a příručních zavazadel za poplatek 20 Kč / 1 kus. Služba je určena pouze návštěvníkům výstavy.

Způsoby platby na místě - CZK / EUR v hotovosti a platební kartou

WC se v objektu nenachází. Návštěvníci mohou využít veřejné WC, situované v objektu Informačního centra Leopoldova brána cca 100 m od brány Špička.

Parkování je možné ve vyhrazených placených parkovacích zónách před objektem a v okolí.

MINI - OBCHŮDEK

Na pokladně výstavy bude v nabídce vybraný sortiment menších stavebnic ze současné produkce výrobce "SEVA SPOJUJE", servisní balíčky s novými díly a vlastní komerční edice stavebnice, nadesignované v ateliéru projektu Svět kostiček®.

kde nás najdete?

Kudy k nám?

 • Metro - linka C na stanici Vyšehrad - kolem Kongresového centra směr areál NKP Vyšehrad, vstup Táborskou bránou do areálu NKP Vyšehrad; druhá budova po pravé straně

 • od Cihelné brány ulicí V Pevnosti směrem k Táborské bráně (směr Pankrác); brána Špička se nachází po levé straně komunikace vedle Okénka Vyšehrad cca 100 m před Táborskou bránou

 • od Výtoně - pěší zónou po schodech nad ulicí "Na Libušince" směrem do areálu NKP Vyšehrad, směrem k Táborské bráně; brána Špička se nachází po levé straně komunikace vedle Okénka Vyšehrad cca 100 m před Táborskou bránou

 • z Lumírových sadů - pěší zónou tunelem pod NKP Vyšehrad, mezi tunely doleva po schodech (rampou) nahoru do úrovně ulice V Pevnosti, za schody doprava; brána Špička se nachází po pravé straně komunikace za Okénkem Vyšehrad cca 50 m

 • od Ústavu pro péči o matku a dítě - pěší zónou tunelem pod NKP Vyšehrad, mezi tunely doprava po schodech (rampou) nahoru do úrovně ulice V Pevnosti, za schody doprava; brána Špička se nachází po pravé straně komunikace za Okénkem Vyšehrad cca 50 m

skupinová vstupenka

Skupinám nad více než 15 osob je doporučeno si zajistit včasnou rezervaci ke vstupu s upřesněným časovým termínem.

Návštěvní řád

V prostoru expozice a dětské herny rodiče zodpovídají za své děti a doprovod zodpovídá za své svěřence.

Ponechání dítěte / svěřence v prostoru výstavy bez osobního dozoru rodiče / pověřené osoby / doprovodu není povoleno.

Pořizování audio - vizuálních záznamů exponátů je povoleno.

Konzumace jídla a nápojů v prostoru výstavy a dětské herny je přísně zakázána. Povoleny jsou ke konzumaci pouze nápoje z nabídky na pokladně výstavy.

V prostoru výstavy je přísně zakázáno kouřit a používat elektronické cigarety a jakákoliv zařízení sloužící k této funkci.

Do prostoru výstavy je přísný zákaz vstupu osobám podnapilým a osobám po konzumaci omamných / psychotropních látek.

V prostoru výstavy není povoleno parkovat kočárky, kolečkové brusle, odrážedla, koloběžky ani kola.

V prostoru výstavy je vhodné chovat se slušně, způsobile a ohleduplně k ostatním účastníkům akce i k mobiliáři výstavy. Škodní událost bude s nezpůsobilým návštěvníkem výstavy řešena na místě za účasti Městské policie.

Účastí v soutěžní Kvízovce účastník souhlasí se zpracováním osobních údajů uvedených v kvízovkovém archu, k interním účelům projektu Svět kostiček®.