MINI - KOSTIČKOFEST V TACHOVĚ

Návštěvníci muzea Českého lesa v Tachově se mohou již od 27. června 2024 do 10. září 2024 těšit na exkluzivní expozičně - herní trojvýstavu modelů sestavených z českých plastových polytechnických stavebnic VARIANT®, GECCO® a ROTO® od projektu putovních výstav Svět kostiček®.

expozice

Česká stavebnice VARIANT® od společnosti Kaden Nový Hrádek je na trhu již přes 60 let. Plastová polytechnická stavebnice, podobná kovovému Merkuru, nachází stále nové příznivce. V expozici bude ke shlédnutí prezentace modelů vlastní tvorby z tématiky:

  • vozidla a stroje,

  • zvířata, vojenská technika,

  • městský mobiliář

  • modely statické

  • modely s ručním ovládáním

  • výběr historických modelů ze standardní komerční sady, vyráběné již od konce 60. let 20. století v několika drobných grafických obměnách.

Česká stavebnice ROTO® vychází principiálně ze socialistické stavebnice Plasticant. Současným výrobcem je EFKO.CZ, v jehož výrobním portfoliu lze nalézt také ikonické Igráčky. Plastová polytechnická stavebnice, ROTO® v současnosti nabízí v komerčních sadách převážně díly na hasičská vozidla, stavební a technické stroje, traktory a zemědělské stroje.  V expozici bude ke shlédnutí prezentace modelů ze standardních i historických komerčních sad, prezentujících různorodou tématiku, ale také edukativní školní učební pomůcky.

Stavebnice GECCO® je nejmladší z obchodních značek českých stavebnice v prezentačním portfoliu projektu Svět kostiček®, na trhu je teprve od roku 2012. Výrobce působí v Prostějově. Polytechnická stavebnice nabízí v komerčních sadách, zabalených v sympatických šestihranných plastových kufřících, modely různorodých hradů, zámků, tvrzí a bran.

Dětská herna

Výstava nabídne také dětskou hernu se všemi třemi obchodními značkami stavebnic, které jsou určeny dětem od věku 4 roky a výše.