Výstava Světa kostiček - Valašské Meziříčí, Zámek Kinských (26. 1. 2018 - 29. 4. 2018)

Výstava Světa kostiček - Valašské Meziříčí, Zámek Kinských (26. 1. 2018 - 29. 4. 2018)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 1064

Rádi bychom pozvali všechny příznivce pestrobarevných kostiček na výstavu mnoha exponátů z téměř 300 000 dílků ze stavebnice Lego, kterou zahájíme dne 25. 1. 2018 v 16:00 hodin a bude trvat do 29. 4. 2018 v prostorách zámku Kinských Muzea regionu Valašsko, p. o. ve Valašském Meziříčí pod názvem „Svět kostiček“.

Náplní výstavy bude tematická expozice s vodní tématikou, dále vlastní tvorba a vybrané tovární sety vozidel Creator, vignettes, hrady a středověk, novinky z posledních let, filmová tvorba, edice Lego Ideas a další exponáty. Tovární sety z různých časových období budou v jednotlivých tematických celcích při vzájemném porovnávání představovat na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly na časové ose dle roku vydání exponátů a dostupných kostek někdejší produkce společnosti LEGO.

Pro děti bude připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek, ke stavění ve dvou sekcích kostky Duplo i Classic – Basic. Návštěvníci si mohou také v pokladně zakoupit vybrané druhy nových stavebnic Lego za skvělé ceny.

Expozice nabídne návštěvníkům velmi zajímavou podívanou na část rozsáhlé sbírky továrních setů (ze sortimentu společnosti LEGO za posledních téměř 40 let její produkce), vlastní „MOC“ tvorby autora výstavy Ing. Petra Šimra, člena československého fóra "kostky.org", který se představuje pod přezdívkou "Peesko" a dále exponáty dalších vystavovatelů.

K výstavě je také připraven lektorský program se stejnojmenným názvem určený zejména pro základní školy.

Hračky, hry a zábava. Záležitosti, které nás provázejí dětstvím a dělají naše raná léta krásná. Na zámku Kinských ve Valašském Meziříčí jsme na toto téma připravili lektorský program pro školy, který vznikl k aktuální výstavě výrobků z lega s názvem Svět kostiček.

Během programu se budeme zabývat dětskou hračkou a nezapomeneme zdůraznit také její výchovný aspekt. Na množství obrázků si ukážeme podobu hraček v minulosti a nastíníme jejich základní vývoj. Poté si společně připomeneme, co víme například o pirátech, o hradech nebo rytířích, případně se dozvíme něco úplně nového. Ve druhé části programu je naplánovaná návštěva výstavy Svět kostiček, kde se můžeme pokochat mimo jiné také exponáty s výše probranou tematikou. Děti obdrží pracovní list, kde si vyplněním jednotlivých úkolů zrekapitulují a osvěží probraná témata.

Návaznost na školní výuku:

• program je přizpůsoben věku a individuálním potřebám návštěvníků
• program pro MŠ navazuje na RVP ve vzdělávacích oblastech Dítě a svět, Dítě a společnost
• program pro ZŠ a SŠ navazuje na RVP ve vzdělávacích oblastech Člověk a jeho svět, Člověk a společnost, Umění a kultura (Výtvarná výchova), podporuje rozvoj klíčových kompetencí a naplnění průřezových témat

Délka lektorského programu: 45´
Vstupné: žák MŠ/20 Kč; ZŠ/30 Kč; pedagogický doprovod zdarma

Program je součástí nabídky environmentálního střediska muzea Modrásek.

Program po předchozím objednání, lektorský program objednávejte na: Tel.: 734 236 279, e-mail: zamek.kinskych@muzeumvalassko.cz

Kdy: 25. 1. 2018 – 29. 4. 2018
Kde: Muzeum regionu Valašsko, zámek Kinských Valašské Meziříčí
Program vede: Mgr. Tereza Kašparová


VSTUPNÉ

plné vstupné: 60 Kč
snížené vstpuné: 30 Kč

ČASOVÁ NÁROČNOST

2 hodiny

KONTAKT

Tel.: +420 571 411 690
Email: zamek.vsetin@muzeumvalassko.cz
WWW: www.muzeumvalassko.cz

štítky: