Výstava Světa kostiček - Nelahozeves, Zámek Nelahozeves (12. 5. 2018 - 7. 10. 2018)

Výstava Světa kostiček - Nelahozeves, Zámek Nelahozeves (12. 5. 2018 - 7. 10. 2018)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 985

Unikátní dvoj-výstava z dílků stavebnic Lego® a Seva® je zajímavou novinkou v programu rodinných festivalů. Zámecké sklepení bude rozděleno na Lego® a Seva® sekce. Výstava bude otevřena každý víkend, během týdne je nutná rezervace předem na tel.315 709 111.

Výstava nabídne ze stavebnice Lego nejen výběr továrních setů a vlastní tvorby předních českých stavitelů, město Lego Friends Heartlake a Lego City s pohyblivými vlakovými soupravami a kolotočem, kompletní edici vozidel edice Model Team, vlastní tvorbu vlakových souprav a lokomotiv od českého stavitele Peesko®, ale také unikátní vlastní tvorbu světového formátu několika dalších českých stavitelů z různých koutů ČR.

Za zmínku z kostiček Lego® stojí např. obec Polanka nad Odrou a rockfest Polanka nad Odrou z tvorby českého stavitele Daniela Soviara ze stejnojmenné obce, nebo např. diorama Elfí svět a legenda Chima od Jiřího Grigara z Ostravy. Z české stavebnice SEVA představí autor výstavy a patriot projektu Svět kostiček® nejen kompletní sortiment továrních setů, ale také vlastní tvorbu, do které se řadí zvířata v životní velikosti, společenské hry a další zajímavé modely. Výstava nabídne také velkou dětskou hernu s kostičkami Lego® a Seva® v několika zónách.

Výstavu zahájíme Kostičkofestem.

Kostičkofest (Sobota 12. 5. 2018, 9 – 17 hodin)

Jedna kostka, druhá a třetí….milé děti a milí rodiče, celý zámek v Nelahozevsi byl zasypán kostičkami. Pojďte s námi stavět! Stavebnice Seva® a Lego® je tu jen pro Vás.

Součástí programu je například Workshop, přednášky a Stavitelská akademie pro děti od 6 let věku. Na Kostičkové burze si budou moc návštěvníci zakoupit použité i nové Lego dílky a samozřejmě nové Lego® a Seva® stavebnice. Jednotliví stavitelé se budou reprezentovat svou speciální vlastní tvorbou také v prostorách Kostičkové burzy. Velkým lákadlem bude z kostiček Lego® např. funkční model zábavního parku, s průměrem ruského kola více než 2,30 m. Na nádvoří vystoupí hudební divadlo „Hnedle – Vedle“ s bohatým hudebně – divadelním programem a „Kostičkovou show“. Jsou připraveny soutěže a kvízovky o hodnotné stavebnicové ceny. Zajisté je na co se těšit.

PROGRAM:

  • Stavitelská akademie
  • Kostičková burza v Arkádové hale
  • Workshopy a přednášky
  • Soutěže a kvízovky
  • Kostičková show hudebního divadla „Hnedle vedle“

VSTUPNÉ

Dospělí 140 Kč
Studenti/ Senioři/ Děti 80 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí + max. 3 děti) 320 Kč
Děti do 3 let zdarma

ČASOVÁ NÁROČNOST

4 hodiny

KONTAKT

Tel.: 315 709 111
Email: info@zameknelahozeves.cz
WWW: www.lobkowicz.com

štítky: