Výstava Světa kostiček - Mladá Boleslav, Galerie Pod věží (4. 12. 2016 - 26. 3. 2017)

Výstava Světa kostiček - Mladá Boleslav, Galerie Pod věží (4. 12. 2016 - 26. 3. 2017)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 6208

Rádi bychom pozvali všechny příznivce pestrobarevných kostiček na výstavu mnoha exponátů z téměř 1.000.000 dílků ze stavebnice Lego, kterou zahájíme v neděli 4. prosince 2016 v 15:00 hodin a bude trvat do 26. března 2017 v prostorách galerie Pod Věží pod názvem „Svět kostiček“.

Náplní výstavy bude tematická expozice dioramat: Lego město s kolejišti, přístavy a letišti, dále western, vozový park edice Model Team, modelová řada Technic a další exkluzivní exponáty z řad továrních setů, i „MOC“ tvorby (My own Creation – má vlastní tvorba). Dále např. sbírka dnes již nevyráběných kostiček, kousátek, chrastítek a dalších zajímavostí pro batolata, která byla známa pod pojmem Lego Baby Primo®.

Pro návštěvníky něžného pohlaví bude ke shlédnutí město Lego Friends® - Heartlake. Milovníci robotů se mohou těšit na unikátní válečnou zónu z edice Bionicle®. Tovární sety z různých časových období budou v jednotlivých tematických celcích při vzájemném porovnávání představovat na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly na časové ose dle roku vydání exponátů a dostupných kostek někdejší produkce společnosti LEGO®.

Pro děti bude připraven plnohodnotně vvybavený dětský koutek s vláčkodráhou, ke stavění v několika sekcích kostky Duplo® i Classic – Basic, pro nejmenší děti dokonce i kostky Baby Primo® a pro bojovníky i kostky Bionicle. Pro tvorbu kreativních návštěvníků výstavy bude v prostorách dětského koutku umístěn originální Lego hrací stolek. Návštěvníci si mohou také v pokladně výstavy zakoupit vybrané druhy nových stavebnic Lego za skvělé ceny!

  

Příprava výstavy je sice rozsáhlá a časově náročná, ale nabídne návštěvníkům velmi zajímavou podívanou na část rozsáhlé sbírky továrních setů (ze sortimentu společnosti LEGO® za posledních téměř 40 let její produkce), vlastní „MOC“ tvorby člena československého fóra "kostky.org", který se představuje pod přezdívkou "Peesko" a dále exponáty vyzvaných dalších vystavovatelů. Součástí akce bude pro návštěvníky výstavy i několik překvapení. Zajisté je na co se těšit.

S úctou a pozdravem Petr Šimr a Kultura města Mladá Boleslav.


VSTUPNÉ

plné vstupné: 80 Kč
dětské vstupné: 50 Kč (Pro děti do 15 let.)

ČASOVÁ NÁROČNOST

45 minut

KONTAKT

Tel.: +420 605 826 988
Email: gavurova@kulturamb.cz
WWW: www.kulturamb.eu

štítky: