Výstava Světa kostiček - Litomyšl, Zámecká jízdárna (21. 7. 2016 - 4. 9. 2016)

Výstava Světa kostiček - Litomyšl, Zámecká jízdárna (21. 7. 2016 - 4. 9. 2016)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 6355

Rádi bychom pozvali všechny příznivce pestrobarevných kostiček na výstavu mnoha exponátů z téměř 750.000 dílků ze stavebnice LEGO®, kterou zahájíme vernisáží ve středu 20. července 2016 v 17:00 hodin a bude trvat do 4. září 2016 v prostorách jízdárny zámku v Litomyšli pod názvem „Svět kostiček®“.

Náplní výstavy bude tematická expozice dioramat: Lego město s kolejišti, přístavy a letišti, dále Lego Movie®, Star Wars®, western, vozový park edice Model Team®, modelová řada Technic® a další exkluzivní exponáty z řad továrních setů, i „MOC“ tvorby (My own Creation – má vlastní tvorba). Velkým lákadlem může být i filmová tvorba z kostiček, která představí témata The Simpsons®, Back of the Future®, Ghostbusters® – Krotitelé duchů a dále např. sbírka dnes již nevyráběných kostiček, kousátek, chrastítek a dalších zajímavostí pro batolata, která byla známa pod pojmem Lego Baby Primo®.

Pro návštěvníky něžného pohlaví bude ke shlédnutí město Lego Friends - Heartlake®. Milovníci robotů se mohou těšit na unikátní válečnou zónu z edice Bionicle. Tovární sety z různých časových období budou v jednotlivých tematických celcích při vzájemném porovnávání představovat na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly na časové ose dle roku vydání exponátů a dostupných kostek někdejší produkce společnosti LEGO®.

Pro děti bude připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek s vláčkodráhou, ke stavění v několika sekcích kostky Duplo i Classic® – Basic® a pro nejmenší děti dokonce i kostky Baby Primo. Pro tvorbu kreativních návštěvníků výstavy bude v prostorách dětského koutku umístěn originální Lego hrací stolek. Návštěvníci si mohou také v pokladně výstavy zakoupit vybrané druhy nových stavebnic Lego za skvělé ceny.

Příprava výstavy je sice rozsáhlá a časově náročná, ale nabídne návštěvníkům velmi zajímavou podívanou na část rozsáhlé sbírky továrních setů (ze sortimentu společnosti LEGO za posledních téměř 40 let její produkce), vlastní „MOC“ tvorby člena československého fóra "kostky.org", který se představuje pod přezdívkou "Peesko" a dále exponáty vyzvaných dalších vystavovatelů. Součástí akce bude pro návštěvníky výstavy i několik překvapení. Zajisté je na co se těšit.


VSTUPNÉ

Cena: 50 Kč
Skupiny: 30 Kč
Herna: 50 Kč / rodiče zdarma

ČASOVÁ NÁROČNOST

2 hodiny

KONTAKT

Tel.: +420 777 100 897
Email: info@zamecke-navrsi.cz
WWW: www.zamecke-navrsi.cz/organizace

štítky: