Výstava Světa kostiček - Karlovy Vary, Muzeum Karlovy Vary (18. 1. 2018 - 4. 3. 2018)

Výstava Světa kostiček - Karlovy Vary, Muzeum Karlovy Vary (18. 1. 2018 - 4. 3. 2018)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 7237

Rádi bychom pozvali všechny příznivce pestrobarevných kostiček na výstavu mnoha exponátů z téměř 750.000 dílků ze stavebnice Lego, kterou zahájíme ve středu 17. ledna 2018 v 17 hodin a bude trvat do 04. března 2018 v prostorách Muzea Karlovy Vary pod názvem „Svět kostiček®“.

Náplní výstavy bude tematická expozice dioramat: Lego město s kolejištěm, přístavem a letištěm, dále viněty, mozaiky, modelová řada vozidel Creator a další exkluzivní exponáty z řad továrních setů, i „MOC“ tvorby (My own Creation – má vlastní tvorba). Velkým lákadlem může být i filmová tvorba z kostiček, která představí témata The Simpsons, Back of the Future, Ghostbusters – Krotitelé duchů, Mimoně a další. Pro návštěvníky něžného pohlaví bude ke shlédnutí město Friends Heartlake. Expozici doplní skulptury zvířat a vozidel a sbírka dnes již nevyráběných kostiček, kousátek, chrastítek a dalších zajímavostí pro batolata, která byla známa pod pojmem Lego Baby Primo.

 

 

Tovární sety z různých časových období budou v jednotlivých tematických celcích při vzájemném porovnávání představovat na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly na časové ose dle roku vydání exponátů a dostupných kostek někdejší produkce společnosti LEGO.

Pro děti bude připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek, ke stavění budou ve čtyřech sekcích kostky Duplo, Classic – Basic a Bionicle. Návštěvníci si mohou také v pokladně výstavy zakoupit vybrané druhy nových stavebnic Lego za skvělé ceny.

Příprava výstavy je sice rozsáhlá a časově náročná, ale nabídne návštěvníkům velmi zajímavou podívanou na část rozsáhlé sbírky továrních setů (ze sortimentu společnosti LEGO za posledních téměř 40 let její produkce), vlastní „MOC“ tvorby člena československého fóra "kostky.org", který se představuje pod přezdívkou "Peesko" a dále exponáty vyzvaných dalších vystavovatelů. Součástí akce bude pro návštěvníky výstavy i několik překvapení.


VSTUPNÉ

Základní vstupné 100,- Kč

Skupinové vstupné 75,- Kč
Dospělý návštěvník ve skupině od počtu 10 osob (25% sleva)

Snížené vstupné 60,- Kč
Senioři od 65 let / Studenti od 15 do 26 let / Děti od 6 do 15 let

Volné vstupné 0,- Kč
Děti do 6 let, osoby ZTP, ZTP/P , AMG, ICOM, ICOMOS, NPÚ, průkaz TISK-PRESS

Rodinné vstupné 240,- Kč
1-2 dospělí a 1-4 děti do 15 let

Školní a zájmové skupiny osoba 40,- Kč

ČASOVÁ NÁROČNOST

2 hodiny

KONTAKT

Tel.: +420 736 650 047
Email: sekretariat@kvmuz.cz
WWW: www.kvmuz.cz

štítky: