Výstava Světa kostiček - Chrudim, Regionální muzeum (15. 3. 2018 - 6. 5. 2018)

Výstava Světa kostiček - Chrudim, Regionální muzeum (15. 3. 2018 - 6. 5. 2018)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 1188

Znáte ty malé kostičky? Víte, že se z nich dá postavit cokoliv? Dokonce celý svět? Přijďte se o tom přesvědčit. Shlédněte modely věcí reálných i fantastických. Prohlédněte si zmenšené město či vesmírné plavidlo.

Náplní výstavy bude tematická expozice modelové řady vozidel edic Speed Champions, exkluzivní řadě Creator a Model Team, edice NASA a Space, dále část rozsáhlé sbírky dnes již nevyráběných kostiček, kousátek, chrastítek a dalších zajímavostí pro batolata, která byla známa pod pojmem Lego Baby Primo, nebo např. vybrané edice z Lego Ideas, City, Bionicle, Elfí svět a Friends město. Návštěvníci si budou moci prohlédnout i horkou jarní novinku roku 2017 - filmové postavy z edice BrickHeadz.

Tovární sety z různých časových období budou v jednotlivých tematických celcích při vzájemném porovnávání představovat na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly na časové ose dle roku vydání exponátů a dostupných kostek někdejší produkce společnosti LEGO. Pro děti bude připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek, ke stavění ve dvou sekcích kostky Duplo a Classic – Basic.

 

 

Expozice nabídne návštěvníkům velmi zajímavou podívanou na části sbírkového fondu projektu putovní výstavy Svět kostiček® a dále exponáty ze soukromých sbírek a vlastní tvorby několika českých stavitelů.


VSTUPNÉ

Dospělí 60,- Kč

Dítě od 2 let, student, senior, ZTP 40,- Kč

Osoba ve skupině nad 20 osob 30,- Kč

Slevy na vstupném a vstupy zdarma nejsou na výstavu poskytovány. Návštěvníci se zakoupenou vstupenkou na výstavu Svět kostiček obdrží slevu na vstupném do ostatních muzejních expozic a výstav ve výši 10,- Kč na každé vstupné v běžné hodnotě.

ČASOVÁ NÁROČNOST

1 hodina

KONTAKT

Tel.: +420 469 620 330
Email: info@muzeumcr.cz
WWW: www.muzeumcr.cz

štítky: