Tématicky rozmanitá expozice ze stavebnice LEGO v Muzeu Jindřichohradecka až do konce roku 2018 (03. 05. - 30. 12. 2018)

Tématicky rozmanitá expozice ze stavebnice LEGO v Muzeu Jindřichohradecka až do konce roku 2018 (03. 05. - 30. 12. 2018)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 493

Náplní výstavy ve výstavním sále "Ve Svatojánské" Muzea Jindřichohradecka je tematická expozice nejen s vodní tématikou, ale také vybrané tovární sety vozidel Creator, vignettes, hrady a středověk, novinky z posledních let, edice Lego Ideas. Z filmové tvorby se představí například Frozen - Ledové království, Simpsonovi, Krotitelé duchů, nebo Odvážná Vaiana. Hlavním lákadlem podzimních měsíců do termínu ukončení výstavy je také rozsáhlejší a detailně propracované diorama města s pohyblivými vlakovými soupravami a kolotočem. Tovární sety z různých časových období budou v jednotlivých tematických celcích při vzájemném porovnávání představovat na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly na časové ose dle roku vydání exponátů a dostupných kostek někdejší produkce společnosti LEGO. Expozice nabídne návštěvníkům velmi zajímavou podívanou na část rozsáhlé sbírky továrních setů (ze sortimentu společnosti LEGO za posledních téměř 40 let její produkce), vlastní „MOC“ tvorby člena československého fóra "kostky.org", který se představuje pod přezdívkou "Peesko" a dále exponáty vyzvaných dalších vystavovatelů.

Pro děti je připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek, ke stavění ve dvou sekcích kostky Duplo i Classic – Basic a Bionicle. Návštěvníci si mohou také v pokladně výstavy zakoupit vybrané druhy nových stavebnic Lego za skvělé ceny. 

>

ADRESA

Muzeum Jindřichohradecka.

Štítného 124, 377 01 Jindřichův Hradec

 

VSTUPNÉ

30 Kč / osoba od 2 let věku 

50 Kč / dospělá osoba

25 Kč / skupina nad 20 osob / ZTP / senior

 

ČASOVÁ NÁROČNOST

2 hodiny

 

KONTAKT

Tel.: +420 384 363 661
Email: muzeum@mjh.cz
WWW: https://www.mjh.cz/

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

 

 

 

 

štítky: