Co je nového?

Mini Kostičkofest v Domažlicích (15. 11. 2023 - 14. 01. 2024)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 261

Oslavte rozvoj Vaší fantazie a kreativity na festivalu českých plastových polytechnických stavebnic VARIANT, GECCO a ROTO! Inspirujte se modely v expozicích a poskládejte cokoliv Vás napadne. Expozičně - herní festival je určen všem generacím od 3 let věku po dospělé stavitele.  Součástí festivalu je i nabídka prodeje vybraných stavebnic těchto obchodních značek. 

KOSTIČKOFEST VE VALTICÍCH (28. 04. - 29. 10. 2023)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 62

 

Zveme všechny příznivce pestrobarevných kostiček dětských stavebnic do sálů ve druhém patře zámku ve Valticích na expozičně - herní výstavu mnoha exponátů, sestavených z více než 1.500.000 dílků ze stavebnic Lego®, SEVA® a GECCO®. Termín zahájení výstavy v zámeckých prostorách je v pátek 28. dubna 2023 pod názvem „KOSTIČKOFEST“, realizovanou projektem putovních výstav Svět kostiček®.

V sezóně 2023 se v expozicích prezentují:

- poskládané LEGO® modely ucelených tématik z výrobní éry od 70. let do roku 1999

- vlastní tvorba modelů z české stavebnice SEVA® (TÉMATIKA SEVA Noemova archa, budovy XXL a skulptury)

 

Showroom představuje:

- poskládané modely dostupných oficiálních alternativ českých stavebnic SEVA a GECCO, včetně současných obalů, možnost zakoupení vybraných nových stavebnic LEGO®, SEVA® a GECCO®

- k prodeji jsou určeny také servisní balíčky s novými díly stavebnice SEVA®

 

Dětská herna o ploše 140 m2 nabízí celkm osm herních zón s kostičkami dětských stavebnic LEGO® Duplo®, LEGO® Classic®, SEVA®, Mozaiky®, GECCO® Midi, GECCO® aj., dále relax zónu a úschovnu bot a drobných cenností v uzamykacích skříňkách.

 

Stálá expozice s modely ze stavebnice SEVA na zámku ve Zruči nad Sázavou (01. 04. - 30. 10. 2023)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 98

V sezóně 2023 si autor vlastní ateliérové tvorby, deigner komerčních českých stavebnic SEVA a patron projektu Svět kostiček pro návštěvníky připravil ze svého sbírkového a kreativního repertoáru ultimátní modely budov s detailně propracovaným parterem v měřítku panáčka Seváčka, dále největší sestavené šachy ze stavebnice Seva na světě a výběr továrních setů produktů českých stavebnic od současného výrobce Seva spojuje. Součástí výstavy je dětská herna s pěti herními zónami. Na pokladně Infocentra zámku ve Zruči nad Sázavou lze zakoupit vybrané stavebnice ze současné produkce výrobce Seva spojuje. 

Seva Pohádka v městském muzeu Žebrák (05. 08. - 14. 09. 2023)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 268

Návštěvníci expozičního prostoru Městského muzea Českého krasu - pobočky v Žebráku se mohou již od 05. srpna 2023 těšit na epochální expozičně - herní výstavu modelů vlastní ateliérové tvorby projektu Svět kostiček® s tématikou ikon české i zahraniční pohádkové a filmové produkce. Více než 120 modelů a skulptur ve třech různých měřítkách, navržených a sestavených autory Peesko® a AHK, bez jakéhokoliv lepení, lakování a modifikace z dílů české stavebnice SEVA a prostorná dětská herna se třemi herními zónami čekají návštěvníky každý den až do 14. září 2023. Zapojte se do soutěžní kvízovky a vyhrajte hodnotné stavebnice! Navštivte souběžně s touto výstavou i SEVA výstavu, zodpovězte soutěžní kvízovky v obou muzeích Muzeu a budete zařazeni do slosování o hlavní cenu. 

Výstava nabídne také dětskou hernu o dvou herních zónách s kostičkami Seva® a Mosaic Maxi (Včela zdobí úl) a společenskou vědomostní hru "Ukaž! Co víš?" ve dvou variantách obtížnosti. Na pokladně muzea si mohou návštěvníci zakoupit vybrané nové stavebnice, nebo si mohou zasoutěžit o hodnotné stavebnice v soutěžní Kvízovce.

Ceská stavebnice VARIANT v Počátkách na Vysočině (01. 07. - 31. 08. 2023)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 91

Návštěvníci prostoru Galerie nad městskou knihovnou v Počátkách  se mohou již od01. července 2023 do  31. srpna 2023 těšit na expozičně - herní výstavu s náplní z české stavebnice VARIANT® od projektu putovních výstav Svět kostiček®.

Česká stavebnice VARIANT od společnosti Kaden Nový Hrádek je na trhu již přes 50 let. Plastová polytechnická stavebnice, podobná kovovému Merkuru, nachází stále nové příznivce. V expozici bude ke shlédnutí prezentace modelů vlastní tvorby z tématiky vozidla a stroje, zvířata, vojenská technika, městský mobiliář aj. a výběr modelů ze standardní komerční sady, varáběné již od konce 60. let 20. století v několika drobných grafických obměnách.

Výstava nabídne také dětskou hernu, která je určena dětem od věku 4 roky a výše.