Co je nového?

KOSTIČKOFEST VE VALTICÍCH (07. 05. - 30. 10. 2022)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 69

 

Nejatraktivnější expozičně - herní výstava modelů více obchodních značek dětských stavebnic s prostornou dětskou hernou o osmi herních zónách a RELAX zóně se nachází celkem v šesti sálech státního zámku ve Valticích. Na ploše přes 650 m2 se prezentují ze stavebnice Lego tovární sety v zajetí retro stylu - modely z období 70. do konce 90. let včetně Lego města s vlakovými soupravami a drobná vlastní tvorba; z české stavebnice SEVA vlastní ateliérová filmová tvorba a budovy v měřítku  panáčka Seváčka. Součástí expozice je i Showroom s prezentací poskládaných továrních setů stavebnic GECCO a SEVA. Na pokladně výstavy lze zakoupit vybrané nové stavebnice LEGO, GECCO a SEVA a také servisní balíčky s díly stavebnice SEVA. Výstava pod názvem "KOSTIČKOFEST" startuje již tuto sobotu 07. května 2022 dle otevírací doby zámku Valtice. Nenechte si ujít atraktivní výstavu za atraktivní vstupné, které platí po celý den!

KOSTIČKOFEST NA ZÁMKU VALTICE Velká výstava s hernou pro děti i dospělé z více než miliónu dílků. Objevte kostičkový svět ve druhém patře zámeckého paláce! Nostalgické retro s městem a vláčky. Pohádkové postavičky a kostlivec v životní velikosti!

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Lego výstava zavítala i do kulturního domu v Chropyni (12. 01. - 12. 02. 2022)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 244

Srdečně zveme všechny příznivce pestrobarevných kostiček na výstavu, která bude k vidění v prostorách Městského kulturního střediska od 12. ledna do 12. února 2022. Výstava ponese název Svět kostiček® aneb stavebnice LEGO - světový fenomén. Z dánské stavebnice Lego® představí autor výstavy a patriot projektu Svět kostiček® Petr Šimr nejen výběr ze sortimentu komerčních edic továrních setů, ale také unikátní modely z vlastní tvorby. Za pozornost stojí např. filmová tématika (Bionicle, Frozen - Ledové království, aj.), sběratelské skvosty, městská stavební technika, Lego Technic, vlakové soupravy, skulptury, nebo výběr modelů z dnes již muzejní edice Baby Primo. Výstava nabídne rovněž komfortně vybavenou dětskou hernu s kostičkami Lego®. Těšíme se na Vás.

Lego výstava ve Dvoře Králové nad Labem (01. 12. 2021 - 27. 02. 2022)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 120

Rádi bychom pozvali všechny příznivce pestrobarevných kostiček na výstavu mnoha exponátů z více než 500.000 dílků ze stavebnice Lego pod názvem „Svět kostiček®“.

Náplní výstavy bude tematická expozice s městskou tématikou, sestavenou na dioramatu města s kolejištěm a pohyblivými vlakovými soupravami. Dále se představí také vlastní tvorba vlakových souprav, modely leteckého a raketového provozu (Nasa Discovery) a vybrané tovární sety – ediční modely za posledních 25 let, filmová tvorba, válečná zóna robotů z edice Lego® Bionicle® a Hero Factory, ale také další zajímavé exponáty ze sbírkových fondů projektu Svět kostiček. Pro nejmenší stavitele bude ke shlédnutí část rozsáhlé sbírky kousátek, chrastítek, kostiček, minifigů a hraček z dnes již nevyráběné edice Lego® Baby Primo®.

Tovární sety z různých časových období budou v jednotlivých tematických celcích při vzájemném porovnávání představovat na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly na časové ose dle roku vydání exponátů a dostupných kostek někdejší produkce společnosti LEGO®.

Pro děti bude připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek, ke stavění ve třech sekcích kostky Duplo®, Baby Primo® i Classic – Basic®. Návštěvníci si mohou také v pokladně výstavy zakoupit vybrané druhy nových stavebnic Lego® za skvělé ceny.

Expozice nabídne návštěvníkům velmi zajímavou podívanou na část rozsáhlé sbírky továrních setů (ze sortimentu společnosti LEGO® za posledních téměř 40 let její produkce), vlastní „MOC“ tvorby člena československého fóra „kostky.org“, který se představuje pod přezdívkou „Peesko®“ a dále exponáty vyzvaných dalších vystavovatelů.

 

 

Mini Kostičkofest ve Světlé nad Sázavou (05. 12. 2021 - 29. 01. 2022)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 130

Návštěvníci galerie kulturního zařízení ve Světlé nad Sázavou se mohou již od 05. prosince 2021 do 29. ledna 2022 těšit z cyklu projektu putovních výstav Svět kostiček® na ultimátní expozičně - herní festival českých fenomenálních stavebnic s téměř 50. letou výrobní tradicí, který nabídne světově unikátní expozici modelů továrních setů, alternativ a vlastní tvorby z ryze českých stavebnic SEVA a Variant.

Letošní novinkou v portfoliu projektu Svět kostiček je plastová polytechnická stavebnice Variant od českého výrobce Kaden. Typem dílků je podobná stavebnici Merkur, jen je z plastu a cílí na věkovou skupinu stavitelů od 3 let věku. Součástí expozice v "retro sekci" bude také výběr různých historických sad v původních obalech.

Seva představí modely z edic komerčních stavebnic z produkce od roku 2018 do současnosti a vybrané modely nejnovější vlastní ateliérové tvorby, které se svými parametry řadí k dalším adeptům pro zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Součástí výstavy bude několik překvapení.

Výstava nabídne také dětskou hernu o celkem dvou herních zónách. Pro stavitele budou ke skládání kostičky Seva i Variant. Na pokladně instituce si budou moci návštěvníci zakoupit nové stavebnice za fajn ceny.

 

Svět kostiček v Turnově (prodlouženo do 22. 1. 2022)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 133

Expozičně - herní výstava modelů ze stavebnice Lego 

Návštěvníci se mohou od 04. listopadu 2021 do 22. ledna 2022 těšit na expozičně - herní výstavu Svět kostiček® se světovým fenoménem. Z dánské stavebnice Lego® představí autor výstavy a patriot projektu Svět kostiček® Petr Šimr nejen výběr ze sortimentu komerčních edic továrních setů Lego Technic, ale také unikátní modely z převzaté vlastní tvorby stavitelů z celého světa. Na své si přijdou také děvčata, pro která bude připravena dívčí část expozice s tématikou Lego Friends a Elves. Výstava nabídne rovněž komfortně vybavenou dětskou hernu s kostičkami Lego®. Na pokladně instituce lze zakoupit nové stavebnice Lego® za fajn ceny. Zajisté je na co se těšit.

Mini Kostičkofest v Muzeu Vyškovska (28. 09. - 14. 11. 2021)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 334

28. 9. – 14. 11. 2021 výstavní sál v 1. patře Muzea Vyškovska

 

Mini Kostičkofest je expozičně-herní výstava pro všechny, kdo mají rádi kreativní zábavu a hry.

Skládání kostiček a oblíbených stavebnic v muzeu je určeno nejenom pro rodiny s dětmi, přirozeně zaujme příznivce stavebnic všech věkových kategorií.

Výstava je tvořena prezentací unikátní expozice z vlastní tvorby architekta Petra Šimra, autora putovního projektu Svět kostiček®, a představí také modely stavebnic českých značek z továrních setů.

Součástí výstavy je prostor dětské herny, kde mají návštěvníci možnost si jednotlivé stavebnice vyzkoušet.

Přijďte se podívat na unikátní výstavu modelů z legendárních českých stavebnic CHEVA®, SEVA® a GECCO®, stavit vlastní modely nebo si jen zavzpomínat do dětské herny v Muzeu Vyškovska.

 

Vstupné: 60 Kč, snížené 30 Kč

Kudyznudy.cz - tipy na výlet