Co je nového?

Seva Pohádka v městském muzeu Žebrák (05. 08. - 14. 09. 2023)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 68

Návštěvníci expozičního prostoru Městského muzea Českého krasu - pobočky v Žebráku se mohou již od 05. srpna 2023 těšit na epochální expozičně - herní výstavu modelů vlastní ateliérové tvorby projektu Svět kostiček® s tématikou ikon české i zahraniční pohádkové a filmové produkce. Více než 120 modelů a skulptur ve třech různých měřítkách, navržených a sestavených autory Peesko® a AHK, bez jakéhokoliv lepení, lakování a modifikace z dílů české stavebnice SEVA a prostorná dětská herna se třemi herními zónami čekají návštěvníky každý den až do 14. září 2023. Zapojte se do soutěžní kvízovky a vyhrajte hodnotné stavebnice! Navštivte souběžně s touto výstavou i SEVA výstavu, zodpovězte soutěžní kvízovky v obou muzeích Muzeu a budete zařazeni do slosování o hlavní cenu. 

Výstava nabídne také dětskou hernu o dvou herních zónách s kostičkami Seva® a Mosaic Maxi (Včela zdobí úl) a společenskou vědomostní hru "Ukaž! Co víš?" ve dvou variantách obtížnosti. Na pokladně muzea si mohou návštěvníci zakoupit vybrané nové stavebnice, nebo si mohou zasoutěžit o hodnotné stavebnice v soutěžní Kvízovce.

Více než 2.000.000 kostiček stavebnic v zámecké jízdárně v Litomyšli (08. 07. - 30. 08. 2023)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 466

Zámeckou jízdárnu zaplní desítky modelů sestavených z dílků známých stavebnic LEGO, CHEVA, SEVA a ROTO.
Uvidíte…
> LEGO město s pohyblivými vláčky a postavičkami LEGO Friends.
> přehlídku vozidel a strojů LEGO Technic, NASA a City.
> LEGO scény ze známých filmů jako Star Wars, Simpsonovi, Mimoňové nebo Krotitelé duchů
> CHEVA modely architektury z různých kontinentů
> autodráhu Ites s jezdícími LEGO autíčky
> soubor originálních prototypů vlakových souprav “Století páry” z dílků stavebnice SEVA 
> novinky z produkce SEVA Spojuje
> historicky první prezentaci sbírky málo známé české stavebnice ROTO, která je na trhu už 50 let

HERNA & RELAX ZÓNA
Prostor pro zábavu i odpočinek vám poskytne devět herních stanovišť a posezení s občerstvením. Děti se zabaví a rozvinou svou prostorovou představivost, rodiče si zatím odpočinou s šálkem kávy. 
U herních stolů a na kobercích najdete stavebnice LEGO Baby Primo, Duplo, Classic, Bionicle, SEVA, Mozaika, CHEVA a CHEVA Bimbo, ROTO

Zapojte se do soutěžní kvízovky a vyhrajte hodnotné kostičkové stavebnice!

Stálá expozice s modely ze stavebnice SEVA na zámku ve Zruči nad Sázavou (01. 04. - 30. 10. 2023)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 24

V sezóně 2023 si autor vlastní ateliérové tvorby, deigner komerčních českých stavebnic SEVA a patron projektu Svět kostiček pro návštěvníky připravil ze svého sbírkového a kreativního repertoáru ultimátní modely budov s detailně propracovaným parterem v měřítku panáčka Seváčka, dále největší sestavené šachy ze stavebnice Seva na světě a výběr továrních setů produktů českých stavebnic od současného výrobce Seva spojuje. Součástí výstavy je dětská herna s pěti herními zónami. Na pokladně Infocentra zámku ve Zruči nad Sázavou lze zakoupit vybrané stavebnice ze současné produkce výrobce Seva spojuje. 

Ceská stavebnice VARIANT v Počátkách na Vysočině (01. 07. - 31. 08. 2023)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 21

Návštěvníci prostoru Galerie nad městskou knihovnou v Počátkách  se mohou již od01. července 2023 do  31. srpna 2023 těšit na expozičně - herní výstavu s náplní z české stavebnice VARIANT® od projektu putovních výstav Svět kostiček®.

Česká stavebnice VARIANT od společnosti Kaden Nový Hrádek je na trhu již přes 50 let. Plastová polytechnická stavebnice, podobná kovovému Merkuru, nachází stále nové příznivce. V expozici bude ke shlédnutí prezentace modelů vlastní tvorby z tématiky vozidla a stroje, zvířata, vojenská technika, městský mobiliář aj. a výběr modelů ze standardní komerční sady, varáběné již od konce 60. let 20. století v několika drobných grafických obměnách.

Výstava nabídne také dětskou hernu, která je určena dětem od věku 4 roky a výše.

SEVA český fenomén, Sbor českých bratří v Mladé Boleslavi (04. 07. - 27. 08. 2023)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 18

V expozičním prostoru kostela  Sboru českých bratří v Mladé Boleslavi se mohou příznivci české stavebnice SEVA těšit na ultimátní modely vlastní ateliérové tvorby designéra a patrona projektu putovních výstav "Svět kostiček" Petra Šimra na výstavě "SEVA - český fenomén". Součástí výstavy je také komfortní dětská herna se stavebnicemi SEVA a Mozaiky. Nechybí ani auta ze skládačky Comci Car. Součástí expozice v kostele jsou také krásné maturitní práce studentů střední uměleckoprůmyslové a Vyšší odborné školy v Turově, oboru uměleckého zámečnictví a kovářství. 

Svět kostiček ze stavebnice SEVA v Berouně (01. 07. - 28. 09. 2023)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 156

 

Návštěvníci Muzea Českého krasu v Berouně se mohou od soboty 1. července do čtvrtka 28. září 2023 těšit na expozičně – herní výstavu Svět kostiček® z české stavebnice SEVA®. Nabídne světově unikátní expozici převážně vlastní tvorby autora a patrona projektu putovních výstav Svět kostiček® Petra Šimra. V dětské herně se představí kostičky z dalších stavebnic českých značek Mosaic Color a Seva.

Z české stavebnice SEVA® představí autor výstavy, rekordman a patron projektu Svět kostiček® Petr Šimr jedinečnou nejnovější vlastní tvorbu, do které se řadí např. různorodé květiny k tématice botanika, zvířata a domácí a kuchyňské potřeby k vlastní edici Seva Food a Seva Kitchen, které volně navazují na ediční tovární sadu Seva Rodina – Vaříme z roku 2019. Jedná se o detailně propracované modely. Edice Seva Kitchen nabídne kuchyňské náčiní (macerovátko na česnek, stojan na papírové uterky, mlýnek na kávu, čistící prostředky, ale také klíčenku s klíči). Díly použité na modelech vlastní tvorby nejsou nijak lepeny, lakovány ani modifikovány.

Výstavu doplňují taktéž vybrané modely z továrních komerčních sad, jejich oficiální alternativy a modely vlastní tvorby z těchto setů. Ty byly použity při streamovém pořadu „Seva online skládání“, které autor výstavy točil pro výrobce v roce 2021. Jednotlivé díly jsou ke shlédnutí umístěny na serveru Youtube.com.

Výstava nabídne také dětskou hernu o třech herních zónách s kostičkami Seva® a Mosaic Maxi. Na pokladně muzea si mohou návštěvníci zakoupit vybrané nové stavebnice, nebo si mohou zasoutěžit o hodnotné stavebnice v soutěžní Kvízovce.