Co je nového?

KOSTIČKOFEST VE VALTICÍCH (07. 05. - 30. 10. 2022)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 203

 

 

 

Nejatraktivnější expozičně - herní výstava modelů více obchodních značek dětských stavebnic s prostornou dětskou hernou o osmi herních zónách a RELAX zóně se nachází celkem v šesti sálech státního zámku ve Valticích. Na ploše přes 650 m2 se prezentují ze stavebnice Lego tovární sety v zajetí retro stylu - modely z období 70. do konce 90. let včetně Lego města s vlakovými soupravami a drobná vlastní tvorba; z české stavebnice SEVA vlastní ateliérová filmová tvorba a budovy v měřítku  panáčka Seváčka. Součástí expozice je i Showroom s prezentací poskládaných továrních setů stavebnic GECCO a SEVA. Na pokladně výstavy lze zakoupit vybrané nové stavebnice LEGO, GECCO a SEVA a také servisní balíčky s díly stavebnice SEVA. Výstava pod názvem "KOSTIČKOFEST" startuje již tuto sobotu 07. května 2022 dle otevírací doby zámku Valtice. Nenechte si ujít atraktivní výstavu za atraktivní vstupné, které platí po celý den!

KOSTIČKOFEST NA ZÁMKU VALTICE Velká výstava s hernou pro děti i dospělé z více než miliónu dílků. Objevte kostičkový svět ve druhém patře zámeckého paláce! Nostalgické retro s městem a vláčky. Pohádkové postavičky a kostlivec v životní velikosti!

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Letní Lego výstava v Říčanech u Prahy (01. 08. - 31. 10. 2022)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 84

Rádi bychom pozvali všechny příznivce pestrobarevných kostiček na výstavu mnoha exponátů ze stavebnice Lego®, kterou zahájíme 1. srpna 2022 a výstava bude trvat do 30. října 2022 v prostorách muzea Říčany pod názvem „Svět kostiček®.

Náplní výstavy bude tematická expozice modelů ucelených edic továrních setů a vlastní tvorby. Hlavním lákadlem výstavy bude diorama městečka s pohyblivou vlakovou soupravou; filmová tématika v podobě válečné zóny robotů Bionicle, Ghostbusters (Krotitelé duchů), sběratelské skvosty, vybrané modely sběratelských edic Lego® Ideas®, Creator® Expert®, aj.

Pro děti bude připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek, ke stavění budou kostky Lego® Classic – Basic® a Lego® Duplo®  s Lego® Duplo® vláčkodráhou na kolejišti. Návštěvníci si mohou také v pokladně výstavy zakoupit vybrané druhy nových stavebnic Lego®.

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Český Kostičkofest s největší dětskou hernou na léto v Havířově

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 54

 

Návštěvníci prostoru galerie Leoše Janáčka se mohou již od pondělí 04. července 2022 do 05. září 2022 těšit na ultimátní multižánrový festival českých stavebnic od projektu putovních výstav Svět kostiček®, který nabídne světově unikátní expozici modelů budov české architektury z české stavebnice CHEVA, ateliérových modelů z českých stavebnic SEVA, BLOK a VARIANT a výběr továrních setů stavebnic SEVA, CHEVA a GECCO.

Z české stavebnice CHEVA představí autor výstavy a patriot projektu Svět kostiček® Petr Šimr nejen výběr ze sortimentu továrních setů, ale také ultimátní vlastní tvorbu, do které se řadí modely domů napříč českou lidovou architekturou od dob roubenek a zámků přes sakrální architekturu až po nejnovější ultra moderní pasivní domy a městskou vybavenost. Tyto ateliérové stavby založily počátek nové éry skládání s českou stavebnicí Cheva.

Česká stavebnice SEVA se představí výběrem poskládaných modelů z továrních setů, ale také ultimátními modely budov v měřítku panáčka Seváčka a další vybranou tématikou vlastní tvorby.

Česká stavebnice VARIANT od společnosti Kaden Nový Hrádek je na trhu již přes 50 let. Plastová polytechnická stavebnice, podobná kovovému Merkuru, nachází stále nové příznivce. Proto bude zařazena opět menší prezentace modelů vlastní tvorby z tématiky vozidla a stroje, zvířata, vojenská technika, městský mobiliář aj.

V neposlední řadě kreativní česká stavebnice GECCO je určena příznivcům skádání hradů a zámků. V malé expozici se představí vybrané stavby zámků a hradů.

Česká stavebnice BLOK od českého výrobce SEVA SPOJUJE doplní koncept českého kostičkofestu opět několika modely vlastní tvorby a prezentací několika modelů továrních setů.

Výstava nabídne také velkou dětskou hernu o celkem dvanácti herních zónách oproti původnímu plánu sedmi herních zón. Pro starší a zkušenější stavitele budou ke skládání kostičky Cheva, Seva, Gecco. Pro menší stavitele budou připraveny kostičky Cheva Bimbo, BLOK, Disco, Variant a mozaiková skládačka. Také zde najdou zábavu příznivci českého stolního cvrnkacího fotbalu, nebo společenské vědomostní hry "Ukaž! Co víš?". Na pokladně instituce si budou moci návštěvníci zakoupit nové stavebnice za fajn ceny.

Výstava "SEVA stavebnice" na časové ose v muzeu v Litovli (08. 06. - 23. 10. 2022)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 158

Výstava modelů vlastní tvorby a továrních setů sestavených na časové ose z české stavebnice SEVA v muzejních prostorách zámku v Litovli je úspěšně připravena. Tahákem expozičně - herní letní výstavy je bysta zápasníka Gustava Frištenského z ateliérové tvorby projektu Svět kostiček. Návštěvníkům bude zpřístupněna od 8. 6. do 23. 10. 2022. SoSEVA.učástí expozice je i dětská herna s dílky české stavebnice SEVA. Na pokladně lze zakoupit nové stavebnice.

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

TOP výstava s XXL modely z české stavebnice SEVA na zámku v Letohradě (25. 06. - 03. 09. 2022)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 97

Návštěvníci přízemních expozičních sálů zámku v Letohradě se mohou již od 25. června 2022 do 03. září 2022 těšit na světově unikátní výstavu "SEVA - český fenomén" od projektu putovních výstav Svět kostiček®. Nabídne unikátní expozici vlastní tvorby autora a patrona projektu putovních výstav Svět kostiček® Petra Šimra v reálném měřítku i XXL.

Z české stavebnice SEVA představí autor výstavy, rekordman a patriot projektu Svět kostiček® Petr Šimr ultimátní vlastní tvorbu, do které se řadí např. zvířata z pilotního projektu Noemova archa XXL, deskové hry, hlavolamy, modely vozidel kolových i pásových. Nebude chybět také diorama "Žně" a větrný mlýn - modely zapůjčené výrobcem Seva spojuje. 

Součástí expozice bude i dětská herna s dílky české stavebnice Seva a Mozaic Maxi.

Na pokladně Infocentra si budou moci návštěvníci zakoupit nové stavebnice SEVA.

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Svět kostiček zavítá s LEGO modely i do Cvikova (27. 06. - 27. 08. 2022)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 242

Komorní expozičně - herní výstava s modely ze stavebnice LEGO se návštěvníkům otevře celkem ve dvou sálech. K vidění jsou modely továrních setů napříč výrobním portfoliem, včetně zástupců filmové tématiky Star Wars a Bionicle a vlastní tvorba fasád známých budov, vlakové soupravy a skulptury zvířat a postav. Součástí dětská herna s kostičkami Lego Classic a Bionicle.

Kudyznudy.cz - tipy na výlet