Tři oficiálně zapsané rekordy v databázi rekordů a kuriozit agentury Dobrý den v Pelhřimově

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 272

Úspěšný zápis hned tří českých rekordů v databázi rekordů a kuriozit agentury Dobrý den v Pelhřimově má na svědomí autor a patron projektu Svět kostiček pan Petr Šimr. 

Dva rekordy jsou díky unikátní vlastní tvorbě i kompletní sbírce setů ze stavebnice Seva včetně nikdy výrobcem nevyrobených "podpultovek" a třetí rekord získán díky sbírce artiklů napříč výrobním portfoliem dnes již neexistujícího výrobce Kovozávody Semily. Všechny tři rekordy byly již rekordmanem překonány. Následuje příprava speciálních modelů na zápis do Guinnessovy knihy rekordů a další rozšíření portfolia projektu Svět kostiček o další historicky zvučné značky stavebnic. 

 

Pokusy celkem o čtyři zápisy proběhly na vernisáži expozičně - herního festivalu stavebnic (SEVA, LEGO, GECCO, MOSAIC COLOR, RESTA MODEL, retro koutkem KZ Semily a novinkou v expozici - Modelové domky Špalek)  "Kostičkofest" v sobotu 13. července 2019 v zámecké jizdárně v Litomyšli.

Čtvrtý pokus o zápis rekordu - Největší soukromé sbírky poskládaných modelů edice Lego Technic od jednoho sběratele nebyl uznán pro držení rekordu obecně největšího počtu Lego stavebnic jiného sběratele. Čeká se na jeho vyjádření k počtu edičních setů Lego Technic. I tak jsou tři ze čtyř pokusů o zápis rekordu úspěšné. 

 

Video z akce viz níže:

https://www.youtube.com/watch?v=i4b-fe40odo&feature=share

 

Z médií:

https://svitavsky.denik.cz/zpravy_region/v-litomysli-padly-tri-kostickove-rekordy-20190715.html?fbclid=IwAR2Lqc9zvoVFm70Utnec_iff48WT6BCFOv9pjx5xCxN6TnjwDhcHeHvY_L8

štítky: record