Expozičně - herní výstava z české stavebnice SEVA na zámku Červený Hrádek v Jirkově u Chomutova

autor: admin kategorie: Co je nového? přečteno: 298

Návštěvníci expozičního prostoru zámku Červený Hrádek v Jirkově u Chomutova se mohou v období  od 01.10. 2019 do 10.01.2020 přijít podívat na světově unikátní, expozičně – herní výstavu Svět kostiček® z české stavebnice SEVA®.

Jedná se o unikátní expozici vlastní tvorby autora a patrona projektu putovních výstav Svět kostiček® Petra Šimra a výběr továrních sad této stavebnice.

Tahákem mezi modely může být například ultimátní skulptura kostlivce dospělého muže výšky 178 cm, seskládaná z více než 8.000 dílků české stavebnice Seva je součástí expozičně - herní výstavy Svět kostiček na zámku Červený Hrádek v Jirkově u Chomutova. Jednotlivé kosti jsou v kloubech ohebné tak jak ve skutečnosti lidská kostra. Při realizaci modelu byl přítomen ke konzultaci i ortopedický chirurg. Součástí výstavy je více než 100 modelů unikátní vlastní tvorby autora projektu Svět kostiček. 

Aktuálně největší stavba z vlastní tvorby patrona projektu Svět kostiček Petra Šimra byla pro zahájení výstavy na zámku Červený Hrádek v Jirkově u Chomutova úspěšně hotova. Dvoupohledový vesnický kostel v rekonstrukci střechy se hřbitovem a zvonem v kostelní věži je sestaven z 27.210 dílů české stavebnice Seva. Na výsku měří 201 cm a zabírá plochu 166 x 138 cm. Stavbu navrhnout a poskládat trvalo neuvěřitelných 171 hodin. Sestavení kostela ze segmentů trvalo v expozici necelé 2 hodiny. Kostel i dalších skoro 200 exponátů vlastní tvorby je k vidění na expozičně - herní výstavě Svět kostiček na zámku od úterý 1. 10. 2019 až do 10. ledna 2020.

V dětské herně se představí kostičky z dalších stavebnic českých značek BLOK, Mosaic Color, Disco a Seva.

 Výstava nabízí také velkou dětskou hernu o pěti herních zónách s kostičkami Seva®, BLOK®, Mosaic Maxi, Combi Car a Disco. Na pokladně zámku si budou moci návštěvníci zakoupit nové stavebnice a SEVA® dílky.
 
Otevírací doba
Úterý- neděle od 10:00 do 16:00 hodin
 
Vstupné
Dospělí: 50,- Kč
Děti: 30,- Kč
Děti do 3 let: zdarma
 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

https://www.facebook.com/svetkosticek/?ref=bookmarks

štítky: SEVA exhibition