Projekt putovních výstav slaví 6. výročí od svého založení (12. 10. 2020)

Projekt putovních výstav slaví 6. výročí od svého založení (12. 10. 2020)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 433

JAK TO VŠECHNO ZAČALO?

V sobotu 12. října roku 2014 se začala psát historie projektu Svět kostiček®, kdy tehdy odstartovala první ryze komerční expozičně - herní výstava modelů ze stavebnice LEGO® na zámku v Klášterci nad Ohří. Ačkoliv sbírkové fondy a vlastní tvorba z LEGO® kostiček zakladatele a patrona projektu Svět kostiček (Ing. arch. Petra Šimra, Ph.D.) byla k vidění společně s dalšími staviteli z komunity LEGO® nadšenců (kostky. org) i samostatně na několika výstavách určených veřejnosti ještě před oficálním založením tohoto komerčního projektu, vzhledem k již tehdejšímu množství modelů ve sbírkách stálo za pokus uspořádat ryze vlastní výstavu s vlastními pravidly a nabídnou dalších aktivit. První iniciativou bylo zapsání ochranné registrační známky na duševní vlastnictví i originální a jedinečné know-how projektu Svět kostiček® a také ochranné registrační známky na tvorbu pod stavitelskou doménou PEESKO®. Zprvu nejbližší přátelé a známí z okolí neměli důvěru v úspěch začínajícího projektu tehdy pouze s tématickou náplní z Lego® stavebnice, ovšem kvůli nízké konkurenci a velkému zájmu ze strany veřejnosti se během pár měsíců projekt stal na tehdejší dobu úspěšnou součástí expozičně - kulturního dění v ČR. Nabídka služeb, aktivit i sbírkových fondů projektu Svět kostiček byla potupně rozšiřována a propracovávána, aby nabídla vysokou kvalitu, profesionální přístup a originalitu oproti rostoucí konkurenci. 

Od konce roku 2018 projekt rozšířil své portfolio o tradiční českou stavebnici se zvučnou obchodní značkou SEVA, se kterou se díky kompletní sbírce všech vydaných továrních setů, alternativ i podpultovek a také se svou lastní světově unikátní tvorbou  zapsal za necelých osm měsíců působení do české knihy rekordů agentury Dobrý den hned dvakrát v rámci vernisáže Kostičkofestu v Litomyšli (14. 07. 2019). Třetí rekord byl uznán díky největší soukromé sbírce výrobních artiklů napříč druhy výrobce Kovozávody Semily, která k tehdejšímu dni čítala 80 artiklů i přesto, že se sbíráním této záležitosti se započalo v květnu roku 2019. Do dnešních dní se podařilo rozšířit sbírku těchto výrobních artiklů jednodruhově na počet 136 různých druhů, z toho cca polovina je dochována i s původním obalem a výrobními listy. Tato sbírka tak dala základ samostatné a ryze první komerční retro výstavě tohoto projektu s názvem "Kovozávody Semily hravě i zdravě", o kterou je ze strany institucí i veřejnosti napříč generacemi velký zájem. Modely vlastní tvorby pod stavitelskou doménou vlastní značky PEESKO® i sestavené komerční sety ze stavebnice Seva putují v rámci expozičně - herních výstav po kulturních institucích po celé ČR a jsou velmi oblíbenou destinací nejen dětmi, ale i dospělými. Výrobce této stavebnice reaguje na kreativní vlastní tvorbou navázáním spolupráce s patronem projektu Svět kostiček®, ze které se zrodily nové komerční řady (SEVA VESMÍR - MĚSÍČNÍ STROJE, SEVA VESMÍR - DRUŽICE, SEVA VESMÍR - EXPEDICE NA MARS, SEVA ZVÍŘATA - POSLOVÉ DOBRÝCH ZPRÁV, SEVA ZVÍŘATA - PTÁČATA), které vyšly z ateliérové dílny patrona projektu Svět kostiček.

V podzimních měsících roku 2019 se opět rozšiřuje portfolio projektu Svět kostiček o značku české stavebnice CHEVA, která je poprvé zařazena na expoziční trh v Počátkách na Vysočině v březnu 2020 a v letních měsících v rámci Kostičkofestu v Mladé Boleslavi. Patron projektu Svět kostiček®, Ing. arch. Petr Šimr, opět navazuje užší spolupráci s výrobcem (Chemoplast Blansko) a designuje nový model, který bude v rámci nové komerční tovární stavebnice zařazen do prodeje v průběhu listopadu 2020. 

 

Nabídka projektu Svět kostiček:

V současné době se Svět kostiček® specializuje na expozičně - herní výstavy ze stavebnic LEGO®, SEVA, CHEVA, GECCO a retro výstavy Kovozávody Semily hravě i zdravě a zároveň připravuje další rozšíření aktivit pomocí dalších originálních a zároveň jedinečných českých stavebnic tradičních značek. 

Jako jediný komerční poskytovatel v ČR nabízí v maloobchodní sféře možnost nákupu nových dílů z kompletního výrobního portfolia dílů stavebnice SEVA výrobce SEVA SPOJUJE ve všech komerčně dostupných barvách a typech.

!!! NOVINKA !!!

Jako jediný komerční poskytovatel v ČR nabízí v maloobchodní sféře možnost nákupu detailně propracovaných designových atelierových modelů a alternativ z vlastní tvorby z české stavebnice SEVA s precizními návody k sestavení stylem "krok za krokem", které dávají této stavebnici nový rozměr a smysl pro technický i barevný detail.

!!! NOVINKA !!!

Jako jediný komerční poskytovatel v ČR nabízí v maloobchodní sféře možnost nákupu nových kostiček z kompletního výrobního portfolia dílů stavebnice CHEVA výrobce CHEMOPLAST ve všech komerčně dostupných barvách a typech. Zároveň nabízí možnost nákupu nových dílů, které byly součástí stavebnic s ukončením výroby a produkce ze strany výrobce již před několika lety. Také jsou nově v nabídce nové tovární sety vybraných edičních řad, jejichž výroba a distribuce na český trh byla ukončena před několika lety. 

!!! NOVINKA !!!

Mini-obchůdek nově nabízí také nové stavebnice obchodní značky GECCO prakticky za stejné doporučené ceny výrobce, navýšené pouze o symbolickou 1 Korunu.

!!! NOVINKA !!!

Mini-obchůdek nabízí kompletní portfolio nových dílů i komerční tovární set české stavebnice VARIANT od výrobce KADEN NOVÝ HRÁDEK, který s touto plastovou stavebnicí podobné Merkuru existuje na trhu již více než 40 let. 

 

Rozšíření aktivit projektu Svět kostiček® můžete konečně využít i Vy! 

Inspirujte se fantastickými ateliérovými modely a nechte se unášet na vlnách kreativity, fantazie a zručnosti!

,

Máte doma nekompletní českou stavebnici SEVA a potřebujete sehnat chybějící dílky? Nebo naopak skládáte aktivně a chybějí Vám dílky? 

Vybírejte z kompletního portfolia nových SEVA dílů zde:

http://www.svetkosticek.cz/mini-obchudek/seva 

 

Chcete si poskládat skvělé a originální modely VLASTNÍ ATELIÉROVÉ TVORBY ze stavebnice SEVA podle stupně obtížnosti? Vybírejte zde:

http://www.svetkosticek.cz/mini-obchudek/seva/seva---vlastn-tvorba-model-s-nvody-k-sestaven

 

Potřebujete zkompletovat českou stavebnici CHEVA, nebo naopak skládáte aktivně a chybějí Vám dílky? 

Vybírat z kompletního portfolia nových CHEVA dílů můžete zde:

http://www.svetkosticek.cz/mini-obchudek/cheva

 

Nabídka Mini-obchůdku projektu Svět kostiček® bude nadále postupně rozšiřována. Vše naleznete zde:

http://www.svetkosticek.cz/mini-obchudek

 

Chybí Vám kulturní život a aktivity spojené s projektem Svět kostiček®? Sledujte odkaz: http://www.svetkosticek.cz/co-je-noveho , abyste vždy měli přehled, kde se jaká expozičně - herní výstava i další aktivity nacházejí. 

Z důvodu vládních restrikcí okolo situace CoVid-19 jsou veškeré kulturní aktivity v kulturních destinacích po celé ČR od pondělí 12. října 2020 veřejnosti uzavřeny. O termínu rozvolnění vládních opatření v kultuře budete včas informováni.

 

štítky: information news bricks Seva Cheva Lego Gecco Kaden