Svět kostiček aneb SEVA - český fenomén v Muzeu silnic ve Vikýřovicích u Šumperka (do 03. 09. 2021)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 240

Návštěvníci expozičního prostoru Muzeal silnic ve Vikýřovicích se mohou již od pondělí 10. května 2021 do 03. září 2021  těšit na světově unikátní expozičně - herní výstavu Svět kostiček® z české stavebnice SEVA®. Nabídne světově unikátní expozici vlastní tvorby autora a patrona projektu putovních výstav Svět kostiček® Petra Šimra. V dětské herně se představí kostičky z dalších stavebnic českých značek Mosaic Color, Combi Car a Seva.

Z české stavebnice SEVA® představí autor výstavy, rekordman a patriot projektu Svět kostiček® Petr Šimr jedinečnou vlastní tvorbu, do které se řadí zvířata v životní velikosti, společenské hry, modely vozidel a další zajímavé stavby. Velkým lákadlem bude z kostiček SEVA např. detailně propracovaný model ulice periferie města, se silnicí, zahradami, budovami a vozidly. Unikátní je také dvoupohledová budova hasičárny s detailně propracovanými interiéry i exteriéry, sestavená dle skutečné požární stanice z roku 1923. Tento model je součástí rozsáhlého projektu, který je tvořen v ateliéru a sestavován do kompletnosti postupně na dalších putovních výstavách. Novinkou z dílny autora je skulptura kostlivce v životní velikosti dospělého muže s pohyblivými končetinami tak, jak je tomu ve skutečnosti, dále model upíra sedícího na královské židli, nebo postavu Napoleona Bonaparte. Také se v expozici představí dvoupohledový model kostela s hřbitovem, který je se svými rozměry adeptem na zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Na výšku měří úctyhodných 201 cm, je seskládán z více než 27.700 dílů stavebnice Seva. Díly modelu nejsou nijak lepeny ani modifikovány. Stavba zabrala 171 hodin času.

Zajímavá je také edice Seva Food a Seva Kitchen, které volně navazují na předloňskou ediční tovární sadu Seva Rodina - Vaříme. Jedná se o detailně propracované modely pokrmů - například krůtí stehno s rýží a restovanou zeleninou, míchaná vajíčka s pečivem, festivalový kukuřičný klas a dalších jídel. Edice Seva Kitchen nabídne kuchyňské náčiní (klepáček na maso, šťouchadlo na brambory, obracečka na palačinky, naběračka, aj. a samozřejmě kuchyňské nádobí - talíře, hrnky, číše, ale i pánev nebo hrnce.

Výstava nabídne také velkou dětskou hernu o čtyřech herních zónách s kostičkami Seva®, BLOK®, Mosaic Maxi, Combi Car a Disco. 

 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

 

Muzeum silnic ve Vikýřovicích u Šumperka

Hraběšická 203,

788 13 Vikýřovice 

Telefon: 583 211 688 

E-mail: muzeumsilnic@ssok.cz

 

Otevírací doba:

Út – So: 10.00 – 16.00 hod.

Jinou dobu návštěvy možno domluvit telefonicky nebo e-mailem.

 

Vstupné stálé muzejní expozice (přízemí):

Dospělí: 50,-Kč  
Děti: 6 – 15 let, senioři, ZTP: 30,-Kč  
Rodinné (2 dospělí,1-4 děti): 110,-Kč  
Rodinné pasy: 80,-Kč  
SeniorPas: 20,-Kč
štítky: SEVA bricks exhibition funny