První výstava v roce 2020 z české stavebnice SEVA zavítá do Teplického muzea!

První výstava v roce 2020 z české stavebnice SEVA zavítá do Teplického muzea!

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 330

Po nedávných velmi úspěšných výstavách stavebnice LEGO zavítá do teplického zámku další herní výstava Svět kostiček®, tentokrát z české stavebnice SEVA. Výstava je otevřena denně mimo pondělí pro školy a školky již v dopoledních hodinách od 10 do 12, odpoledne od 13 do 17. Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 16. ledna v 17 hodin.

Z české stavebnice SEVA® představí autor výstavy, rekordman a patriot projektu Svět kostiček® Petr Šimr jedinečnou vlastní tvorbu, do které se řadí zvířata v životní velikosti, společenské hry, modely vozidel a další zajímavé stavby. Velkým lákadlem bude z kostiček SEVA např. detailně propracovaný model ulice periferie města, se silnicí, zahradami, budovami a vozidly. Unikátní je také dvoupohledová budova hasičárny s detailně propracovanými interiéry i exteriéry, sestavená dle skutečné požární stanice z roku 1923. Tento model je součástí rozsáhlého projektu, který je tvořen v ateliéru a sestavován do kompletnosti postupně na dalších putovních výstavách. Novinkou z dílny autora je skulptura kostlivce v životní velikosti dospělého muže s pohyblivými končetinami tak, jak je tomu ve skutečnosti, dále model upíra sedícího na královské židli. Poprvé se v expozici také představí dvoupohledový model kostela s hřbitovem, který je se svými rozměry adeptem na zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Na výšku měří úctyhodných 201 cm, je seskládán z více než 25.000 dílů stavebnice Seva. Díly modelu nejsou nijak lepeny ani modifikovány. Stavba zabrala 160 hodin času.

Zajímavá je také edice Seva Food a Seva Kitchen, které volně navazují na loňskou ediční tovární sadu Seva Rodina - Vaříme. Jedná se o detailně propracované modely pokrmů - například krůtí stehno s rýží a restovanou zeleninou, míchaná vajíčka s pečivem, festivalový kukuřičný klas a dalších jídel. Edice Seva Kitchen nabídne kuchyňské náčiní (klepáček na maso, šťouchadlo na brambory, obracečka na palačinky, naběračka, aj. a samozřejmě kuchyňské nádobí - talíře, hrnky, číše, ale i pánev nebo hrnce.

Výstava nabídne také velkou dětskou hernu o pěti herních zónách s kostičkami Seva®, BLOK®, Mosaic Maxi, Combi Car a Disco. Na pokladně muzea lze také zakoupit nové stavebnice a servisní balíčky s novými Seva dílky za fajn ceny.

 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

 

Umístění výstavy:

Regionální muzeum v Teplicích, příspěvková organizace
Zámecké nám. 517/14, 415 01 Teplice
 
Otevírací doba:
uterý - neděle 10 - 12 hodin a 13 - 17 hodin
 
Vstupné:

60 Kč / dospělá osoba;

40 Kč / dítě od 2 let věku;

30 Kč / os. ve skupině nad 20 osob;

40 Kč / ZTP a senior

 

Bezbariérový vstup na výstavu je součástí budovy. 

štítky: SEVA exhibition