Seva Vesmír - nová trojedice z české stavebnice Seva

Seva Vesmír - nová trojedice z české stavebnice Seva

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 428

Troj-ediční novinkou na trhu je stavebnice Seva Vesmír -  s černými a bílými kostičkami české stavebnice Seva.  Byla slavnostně odhalena na vernisáži výstavy Kostičkofest projektu Svět kostiček na Zámeckém návrší v Litomyšli dne 13. července 2019. Jedná se celkem o devět modelů v továrních setech tří různých velikostí. Osm z devíti modelů osobně navrhl a sestavil pro výrobce (Seva spojuje) autor celé výstavy pan Petr Šimr. 

Nejmenší sadou této edice jsou Seva Vesmír - Měsíční stroje, které vycházejí ze skutečných vozítek, brázdících měsíční krajinu. Blíže se jedná o měsíční vozítko LRV, dále Nefritový králík 02 a malé mobilní prototypní měsíční vozítko s vrtnou soupravou. Nefritový králík 02 je obecně nejmenší model ze stavebnice Seva se dvěma funkcemi. Jedná se o revoluční novinku v realizaci třínápravy se zpřevodovanými zatáčecími krajními nápravami a současně otočným radarem na vrchní ploše vozítka. Měsíční vozítko LRV (Lunar rover vehicle) je modelem skutečného měsíčního vozítka, které se po měsíční krajině prohánělo s astronauty v roce 1971. Tehdy se jednalo o nejdražší elektromobil na světě.

 

Střední velikostní kategorii zaujímá tovární set Seva Vesmír - Družice. Zde dva ze tří modelů jsou dle vlastního návrhu autora a patrona projektu Svět kostiček, pana Petra Šimra. Opět vycházejí z reálných družic. Třetí model družice je navržen zaměstnankyní výrobce Seva spojuje a je definován jako prototypní model družice.

Největší sadou v plastovém boxu je Seva Vesmír - Mise na Mars. Všechny tři modely navrhl a realizoval pro výrobce pan Petr Šimr. Jedná se o raketoplán typu Nasa Discovery, Panda transport vesmírného stroje s vrtnou soupravou a Stroj na průzkum hornin ve vesmíru. 

Všechny tři druhy stavebnic lze zakoupit na eshopu prodejce, nebo na vybraných eshopech hračkáren. Na Seva výstavách Svět kostiček lze zakoupit pouze stavebnici Seva Vesmír - Měsíční stroje.

 

štítky: Seva Vesmír