Expozičně herní Lego výstava na zámku v Teplicích (27. 05. - 10. 09. 2022)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 20

Náplní výstavy představuje tematická expozice s městskou tématikou, sestavenou na dioramatu města s kolejištěm a pohyblivými vlakovými soupravami. Druhým velkým lákadlem může být také rozsáhlá sbírková filmová tvorba, např. tématika Star Wars, Toy Story - Příběh hraček, Ninjago Movie, Batman, válečná zóna robotů z edice Lego® Bionicle® a Hero Factory, aj., ale také další zajímavé exponáty ze sbírkových fondů projektu Svět kostiček. Pro nejmenší stavitele bude ke shlédnutí část rozsáhlé sbírky kousátek, chrastítek, kostiček, minifigů a hraček z dnes již nevyráběné edice Lego® Baby Primo® a naopak pro nejstarší zručné stavitele zajisté může zajímat ediční výběr vozidel Lego® Technic®

Tovární sety z různých časových období budou v jednotlivých tematických celcích při vzájemném porovnávání představovat na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly na časové ose dle roku vydání exponátů a dostupných kostek někdejší produkce společnosti LEGO®.

Pro děti bude připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek, ke stavění ve třech sekcích kostky Duplo®, Bionicle® i Classic – Basic®. Návštěvníci si mohou také v pokladně výstavy zakoupit vybrané druhy nových stavebnic Lego® za skvělé ceny.

Expozice nabídne návštěvníkům velmi zajímavou podívanou na část rozsáhlé sbírky továrních setů (ze sortimentu společnosti LEGO® za posledních téměř 40 let její produkce) a vlastní „MOC“ tvorby člena československého fóra "kostky.org", který se představuje pod přezdívkou "Peesko®".

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Regionální muzeum v Teplicích, příspěvková organizace, Zámecké náměstí 517/14, 415 01 Teplice

Vstupné:
100 Kč / dospělá osoba
70 Kč / dítě od 3 let věku
60 Kč / os. ve skupině nad 20 osob
60 Kč / ZTP a senior

Otevírací doba:
út - ne 10 - 12 a 13 - 17 hodin

štítky: Lego exhibition