Letní Lego výstava v Říčanech u Prahy (01. 08. - 31. 10. 2022)

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 429

 

Rádi bychom pozvali všechny příznivce pestrobarevných kostiček na výstavu mnoha exponátů ze stavebnice Lego®, kterou zahájíme 1. srpna 2022 a výstava bude trvat do 30. října 2022 v prostorách muzea Říčany pod názvem „Svět kostiček®.

Náplní výstavy bude tematická expozice modelů ucelených edic továrních setů a vlastní tvorby. Hlavním lákadlem výstavy bude diorama městečka s pohyblivou vlakovou soupravou; filmová tématika v podobě válečné zóny robotů Bionicle, Ghostbusters (Krotitelé duchů), sběratelské skvosty, vybrané modely sběratelských edic Lego® Ideas®, Creator® Expert®, aj.

Pro děti bude připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek, ke stavění budou kostky Lego® Classic – Basic® a Lego® Duplo®  s Lego® Duplo® vláčkodráhou na kolejišti. Návštěvníci si mohou také v pokladně výstavy zakoupit vybrané druhy nových stavebnic Lego®.

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Vstupte do světa LEGO® – do světa tvořivosti, zábavy a objevování! Výstava nabídne rozličné modely pro holky i kluky z řad LEGO® Friends, Bionicle, City, apod. Uvidíte tovární sety i autorská díla. Děti si budou moci stavět z mnoha rozmanitých kostek LEGO® Duplo a LEGO® Classic. K zakoupení budou některé druhy nových továrních setů.

Výstavu připravil Ing. arch. Petr Šimr – Peesko.

 

Pro školy je připraven doprovodný program se stavebnicí LEGO®, zaměřený na rozvoj matematického a logického myšlení zábavnou formou.  Cena za program je 70,- Kč za dítě.

 

 

Vstupné pro veřejnost na tuto výstavu je 90 Kč (dospělí) / 60 Kč (děti a senioři) / 220 Kč (rodinné).

 

Kontakty

 

Muzeum Říčany,
příspěvková organizace

Rýdlova 271/14, 251 01 Říčany
e: muzeum@muzeum.ricany.cz
t: 323 603 161
e: eshop@muzeum.ricany.cz
t: e-shop 722 074 772

štítky: