V Prachatickém muzeu navštivte expozičně - herní Lego výstavu!

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 186

Unikátní putovní výstava exponátů sestavených z kostiček stavebnic Lego. Autor projektu ,,PEESKO“ Ing. arch. Petr Šimr – sběratel, designer, stavitel a především vystavovatel, majitel sbírek s téměř 6500 exponáty.

Během výstavy bude probíhat soutěž - doprovodný kvíz. Vítěz získá stavebnici LEGO!

Na výstavě je k vidění téměř 350.000 dílků ze stavebnice Lego. Ve foyeru muzea se nachází 3 vitríny, kde je rozsáhlá sbírka pro naše nejmenší a to různá kousátka, chrastítka a kostičky z dnes již nevyráběné edice Lego Baby Primo.

Náplň výstavy je expozice s městskou tématikou. To hlavní gro výstavy je 6 metrové město Lego City, kde jsou kolejiště a pohyblivé vlakové soupravy s kolotočem. Dále je zde k vidění lunapark - obří ruské kolo, stánek s hot dogem, fotbalový stadion, hotel, radnice, hořící bytový dům, velká hasičárna, červený svítící věžák, skate park a mnoho dalších a krásných detailů.

Ve vitrínách jsou k vidění modely letadel, aut či člunů od 90. let až po současnost.

Zajímavostí jsou tzv. alternativní modely, které ukazují, co vše se při troše fantazie a bez návodu dá z barevných kostiček postavit. Z auta tak vznikne pejsek či kytara, ze závodního auta helikoptéra atd. Nechybí zde ani sběratelské skvosty například modulární domy ,,Market street" označené jako Lego pro dospělé. Kluky potěší sbírka robotů z edice Lego ,,bionikl", filmová tvorba - Simpsonovi.

Do konce roku probíhá doprovodný kvíz a vítěz získá stavebnici Lego v hodnotě 2.000,-Kč. Napovíme, že to bude kvíz zaměřený především na postřeh. Otázky typu kolik Bártů Simpsnů je v expozici, mají hlavně děti motivovat právě ke zkoumání modelů zblízka a k tomu vám poslouží mini dalekohledy, které budou k zapůjčení na pokladně muzea. A aby si každý malý, ale i velký návštěvník něco odnesl z této výstavy, máme pro ně připravené magnetky nebo placky s logem Svět kostiček.

A na závěr je pro děti připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek s kostkami Duplo a Classik.

Návštěvníci si mohou na pokladně zakoupit vybrané druhy nových stavebnic Lego za skvělé ceny.

 

Vstupné:

60,- dospělá osoba

40,- dítě od 2 let věku, student, senior, ZTP

30,- školy, školky, skupiny

 

Více informací na: 

http://www.prachatickemuzeum.cz/vystavy/svet-kosticek.html

https://www.facebook.com/svetkosticek/

 

štítky: Lego exhibition in Prachatice