Český Kostičkofest s největší dětskou hernou na léto v Havířově

autor: Peesko kategorie: Co je nového? přečteno: 123

 

Návštěvníci prostoru galerie Leoše Janáčka se mohou již od pondělí 04. července 2022 do 05. září 2022 těšit na ultimátní multižánrový festival českých stavebnic od projektu putovních výstav Svět kostiček®, který nabídne světově unikátní expozici modelů budov české architektury z české stavebnice CHEVA, ateliérových modelů z českých stavebnic SEVA, BLOK a VARIANT a výběr továrních setů stavebnic SEVA, CHEVA a GECCO.

Z české stavebnice CHEVA představí autor výstavy a patriot projektu Svět kostiček® Petr Šimr nejen výběr ze sortimentu továrních setů, ale také ultimátní vlastní tvorbu, do které se řadí modely domů napříč českou lidovou architekturou od dob roubenek a zámků přes sakrální architekturu až po nejnovější ultra moderní pasivní domy a městskou vybavenost. Tyto ateliérové stavby založily počátek nové éry skládání s českou stavebnicí Cheva.

Česká stavebnice SEVA se představí výběrem poskládaných modelů z továrních setů, ale také ultimátními modely budov v měřítku panáčka Seváčka a další vybranou tématikou vlastní tvorby.

Česká stavebnice VARIANT od společnosti Kaden Nový Hrádek je na trhu již přes 50 let. Plastová polytechnická stavebnice, podobná kovovému Merkuru, nachází stále nové příznivce. Proto bude zařazena opět menší prezentace modelů vlastní tvorby z tématiky vozidla a stroje, zvířata, vojenská technika, městský mobiliář aj.

V neposlední řadě kreativní česká stavebnice GECCO je určena příznivcům skádání hradů a zámků. V malé expozici se představí vybrané stavby zámků a hradů.

Česká stavebnice BLOK od českého výrobce SEVA SPOJUJE doplní koncept českého kostičkofestu opět několika modely vlastní tvorby a prezentací několika modelů továrních setů.

Výstava nabídne také velkou dětskou hernu o celkem dvanácti herních zónách oproti původnímu plánu sedmi herních zón. Pro starší a zkušenější stavitele budou ke skládání kostičky Cheva, Seva, Gecco. Pro menší stavitele budou připraveny kostičky Cheva Bimbo, BLOK, Disco, Variant a mozaiková skládačka. Také zde najdou zábavu příznivci českého stolního cvrnkacího fotbalu, nebo společenské vědomostní hry "Ukaž! Co víš?". Na pokladně instituce si budou moci návštěvníci zakoupit nové stavebnice za fajn ceny.

 

Kulturní dům Leoše Jánáčka (Výstavní síň Viléma Wünscheh), Havířov

4. červenec - 5. září od 10:00 do 18:00 hod.

Vstupné: 90 Kč / děti od 3 let věku 

štítky: Bricksworld